ردیابی علائم کرونا با ماسک

به گزارش مجله آراد، به گفته دانشمندان، موادی که سنسور ها در آن نصب شده اند، انعطاف پذیر و ضد آب هستند. این دستگاه همچنین دارای یک فرستنده سیگنال بلوتوث داخلی است که با استفاده از آن می توانید داده ها را به برنامه تلفن هوشمند در زمان واقعی ارسال کنید.

ردیابی علائم کرونا با ماسک

دانشمندان یک سیستم حسگر ویژه ایجاد نموده اند که قادر به شناسایی علائم کووید 19 من جمله تب و فشار خون است را تهیه نموده اند. دانشمندان سنگاپوری یک سیستم حسگر ویژه ایجاد نموده اند که قادر به شناسایی علائم کووید 19 است، این حسگر می تواند در هر ماسکی قرار گیرد.

متخصصان سیستم مانیتورینگ ویژه ای ایجاد نموده اند که حسگر های آن امکان جمع آوری اطلاعات مربوط به دمای بدن، اشباع اکسیژن خون، فشار خون و ضربان قلب را فراهم می کند. بر اساس این شاخص ها، می توان نتیجه گرفت که فرد به ویروس کرونا مبتلا است یا خیر.

در این گزارش امده است: ما دیدیم که وقتی بیماران کووید 19 در بخش های ایزوله بودند، کارکنان بهداشت مجبور میشدند برای خواندن درجه حرارت بدن و اشباع اکسیژن خون هر 30 دقیقه یا بیشتر به آنجا بروند ... بنابراین ما فکر کردیم که آیا می توان به این افراد کمک کرد در صف مقدم مبارزه با ویروس کرونا و کاهش خطرات آن قرار داردن با استفاده از این حس گر ها کمک کرد یا خیر.

پروفسور و مدیر اجرایی انستیتو تحقیقات و مهندسی در دانشگاه سنگاپور، لو شیان جون در ادامه مقاله می نویسد، این سیستم که توسط متخصصان ساخته شده، از حسگر هایی تشکیل شده است که با مواد پلیمری پوشانده شده اند و برای ساخت اسباب بازی های بچه ها استفاده می شود.

به گفته دانشمندان، موادی که سنسور ها در آن نصب شده اند، انعطاف پذیر و ضد آب هستند. این دستگاه همچنین دارای یک فرستنده سیگنال بلوتوث داخلی است که با استفاده از آن می توانید داده ها را به برنامه تلفن هوشمند در زمان واقعی ارسال کنید.

به گفته پروفسور، کل این سیستم را می توان به صورت ماسک قابل استفاده مجدد یا یکبار مصرفدوخت. از نظر تئوری نیز یک ماسک مجهز به تراشه قابل شستشو و استفاده مجدد است.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1338

به "ردیابی علائم کرونا با ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردیابی علائم کرونا با ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید