دو غول نفتی آمریکایی پای کار حزب دموکرات آمدند

به گزارش مجله آراد، خبرنگاران : هنوز هم بیشتر یاری های اقتصادی شرکت های نفتی و گازی آمریکا به نفع ترامپ تخصیص داده می شوند اما به نظر می رسد با توجه به آنکه جو بایدن در بسیاری از نظرسنجی ها از ترامپ پیش افتاده است شرکت های عظیم نفتی آمریکایی تخصیص یاری های اقتصادی به حزب دموکرات را افزایش داده اند.

دو غول نفتی آمریکایی پای کار حزب دموکرات آمدند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس آمارها حاکی از آن است که دو شرکت عظیم نفتی آمریکایی شورون و اگزون موبیل تخصیص یاری های اقتصادی به مبارزات انتخاباتی حزب دموکرات برای انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در این کشور را افزایش داده اند.

بنا به اعلام موسسه CRP البته هنوز هم بیشتر یاری های اقتصادی شرکت های نفتی و گازی آمریکا به نفع ترامپ تخصیص داده می شوند اما به نظر می رسد با توجه به آنکه جو بایدن در بسیاری از نظرسنجی ها به طور متوسط 10 درصد از ترامپ پیش افتاده است شرکت های عظیم نفتی آمریکایی تخصیص یاری های اقتصادی به حزب دموکرات را افزایش داده اند.

در حالی که شرکت شورون در انتخابات سال 2016، 26 درصد یاری های اقتصادی سیاسی خود را به حزب دموکرات داده بود اما حالا این سهم را به 28 درصد افزایش داده است شورون هم 41 درصد از بودجه یاری های سیاسی خود را به دموکرات ها داده است واین رقم البته 4 سال پیش حدود 32 درصد بود.

شان کانی، سخنگوی شورون می گوید: این شرکت 4.9 میلیون دلار برای حمایت از نامزد انتخابات و سازمان هایی که همگام با منافع تجاری ما قدم برمی دارند و برای توسعه صنعت نفت و گاز اهمیت قائل هستند، تخصیص داده است.

طی امسال و بنا به اعلام مؤسسه CRP تا کنون شرکت های نفتی آمریکایی 87 میلیون دلار به مبارزات انتخاباتی در این کشور یاری نموده اند و این در حالی است که در کل انتخابات سال 2016 این رقم 104 میلیون دلار بود.

بایدن اعلام نموده که میخواهد کاری کند تا آمریکا تا سال 2050 به آلایندگی کربن صفر درصد رسیده و حفر چاه های نفت شیل در زمین های فدرال را ممنوع کند. وی همچنین گفته آمریکا را دوباره به توافق آب و هوایی پاریس باز خواهد گرداند.

تا کنون شرکت تلسی وارن که متعلق به میلیاردر معروف آمریکایی وارن بافت است با 13.9 میلیون دلار بیشترین یاری اقتصادی را به مبارزات سیاسی این کشور طی امسال داشته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1378

به "دو غول نفتی آمریکایی پای کار حزب دموکرات آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو غول نفتی آمریکایی پای کار حزب دموکرات آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید