خبرنگاران تحریم دوباره نهادهای ایرانی نمایش خصومت نامحدود آمریکا است

به گزارش مجله آراد، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، تحریم های جدید علیه اشخاص و نهادهای ایرانی را نمایش خصومت نامحدود آمریکا نسبت به مردم ایران دانست.

خبرنگاران تحریم دوباره نهادهای ایرانی نمایش خصومت نامحدود آمریکا است

به گزارش خبرنگاران، علیرضا میریوسفی شامگاه دوشنبه در صحفه توئیتری خود نوشت: خصومت آمریکا نسبت به مردم ایران محدودیتی ندارد. ایالات متحده نهادهای ایرانی را که پیشتر تحت سایر اتهامات ساختگی تحریم شده اند، تحریم می نماید.

وی اضافه کرد: با این حال، این اعتیاد آمریکا به تحریم بی تتیجه بوده، تا جایی که حتی مشاور امنیت ملی ایالات متحده نیز روز شنبه اعتراف کرد که آمریکا دیگر گزینههای چندانی برای تحریم ندارد.

رابرت اوبرایان روز شنبه اظهار کرد یکی از مشکلاتی که ما با آن روبرو هستیم این است که در حال حاضر تحریمهای زیادی علیه تهران و مسکو وضع نموده ایم. فرصت های خیلی کمی در اختیار داریم و چیز زیادی باقی نمانده است که بتوانیم انجام دهیم.

اما حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس هم به تحریم های مقامات نفت ایران اینگونه واکنش نشان داد که دولت آمریکا یک قانون تحریمی را 100 بار اجرا می نماید و هر روز یک سفیر، وزیر یا شرکت را به فهرست خود اضافه می نماید، اما این اقدامات مسئله ای از آنها حل نمی نماید.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه هم در صفحه توئیتری خود نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا، رابرت اُبرایِن، پذیرفته که ایالات متحده از توانایی تحریمی خود برای تحمیل درد بیشتر به مردم ایران بیش از حد استفاده نموده است.

وی اضافه کرد: زمان آن فرا رسیده که آمریکا اذعان کند این کشور، معتاد تحریم است. این عادت را از خود دور کنید. جنگ مالی بیشتر علیه ایران برای ایالات متحده، نفوذ کمتر - و نه بیشتر - به همراه خواهد داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1410

به "خبرنگاران تحریم دوباره نهادهای ایرانی نمایش خصومت نامحدود آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تحریم دوباره نهادهای ایرانی نمایش خصومت نامحدود آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید