خبرنگاران ایمن سازی ساختمان های عمومی تهران کلید خورد

به گزارش مجله آراد، تهران- خبرنگاران- معاون خدمات شهری شهرداری تهران از بازدید، پایش و ایمن سازی ساختمان های دولتی، عمومی، غیردولتی و خصوصی با همکاری همه دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها اطلاع داد.

خبرنگاران ایمن سازی ساختمان های عمومی تهران کلید خورد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی در نشستی مشترک با مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور، دبیر کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کلانشهرها و مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: بنابر قانون مسئولان سازمان ها در یک دوره پنج ساله دستورالعمل های ایمنی را دریافت نموده و باید نسبت به ایمن سازی ساختمان های خود اقدام و تاییدیه ایمنی را از شهرداری های محل وقوع ساختمان دریافت نمایند.

وی با بیان اینکه این موضوع به منظور افزایش ایمنی ساختمان های موجود و در حال بهره برداری وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و سایر اماکن تجمعی تابع یا وابسته به بخش های دولتی، عمومی و خصوصی انجام می گردد: دستگاه های اجرایی مکلف اند ضمن بازدید، پایش و حفظ شرایط ایمن و پایداری آن مطابق تاییدیه ایمنی صادر شده نسبت به ایمن بودن ساختمان های مذکور یقین پیدا نمایند.

یزدانی مطرح کرد: شهرداری های کلانشهرها موظفند با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و در یک دوره 2 ساله و حداکثر تا خاتمه سال 1401 نسبت به راه اندازی سامانه بر خط مانیتورینگ ایمنی و آتش نشانی اقدام نمایند.

به گفته این مقام مسئول، در این بازه زمانی ساختمان ها و اماکن معین شده به سامانه مذکور متصل و از این طریق تمام ساختمان های مورد نظر پایش می گردد تا با انجام این مجموعه اقدامات ضریب ایمنی شهر افزایش خواهد یافت.

همچنین در این جلسه در مورد مساعدت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور برای تقویت منابع درآمدی سازمان آتش نشانی، سهم وصول عوارض ایمنی براساس طبقات ساختمان و اصلاح موضوع ماده 92 قانون شهرداری ها در بحث معین محل هایی برای نصب اعلانات و عدم نصب برچسب های تبلیغاتی بحث و گفتگو شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1548

به "خبرنگاران ایمن سازی ساختمان های عمومی تهران کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایمن سازی ساختمان های عمومی تهران کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید