جزئیات مرحله دوم عملیات بزرگ نصر من الله

سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز سه شنبه در کنفرانسی از جزئیات مرحله دوم عملیات بزرگ و غافلگیرانه نصر من الله پرده برداشت.

جزئیات مرحله دوم عملیات بزرگ نصر من الله

به گزارش خبرنگاران، به نقل از المسیره، یحیی السریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این سخنان گفت: مرحله دوم این عملیات بعد از موفقیت مرحله اول عملیات انجام شد.این عملیات با روحیه عالی نیروهای ما انجام شد و به آزادی مناطقی گسترده به ویژه در جبهه نجران انجامید.

وی گفت: نیروهای اطلاعاتی که پیش از عملیات اطلاعاتی را در اختیار ارتش قرار داده بودند نقش مهمی در پیروزی این عملیات داشتند.در این عملیات یگان های مختلفی از جمله یگان موشکی، هوایی و دفاع هوایی حضور داشتند.

به گفته سریع مرحله دوم عملیات ارتش یمن با نام شهید ابوالحسنین و پس از کسب آمادگی های لازم در تاریخ سوم سپتامبر شروع شد.

وی گفت: این عملیات باعث شد تا دو منطقه الفرع و الصوع آزاد شوند تا بتوانیم به بلندی ها و ارتفاعات رو به شهر نجران دست یابیم. در دو مرحله این عملیات دشمن بیش از 350 خودرو نظامی خود را از دست داد. این عملیات نظامی به توقف دشمن سعودی منجر شد و ارتش شجاع یمن توانست در این عملیات به سلاح هایی ویژه دست یابد. همچنین در جریان این عملیات اسنادی به دست آمد که ثابت می نماید بسکمک از نیروهای القاعده و داعش در قالب نیروهای سعودی علیه ملت یمن می جنگند.

سخنگوی ارتش یمن همچنین هشدار داد هر کس بخواهد به ملت یمن دست درازی و آنها را از حقوق شان برای داشتن زندگی شرافتمندانه محروم کند، به کمک خدا از هستی ساقطش می کنیم.

وی در ادامه تشریح جزئیات عملیات غافلگیرانه نصرمن الله گفت که نیروهای هوایی یمن در جریان این عملیات 16 عملیات از جمله دو عملیات مشترک موشکی انجام دادند. نیروهای موشکی ارتش یمن 6 عملیات که بارزترین آن حمله به فرودگاه نجران بود انجام دادند و همچنین نیروهای دفاع هوایی40 عملیات از جمله عملیات رویارویی با بالگردهای آپاچی و وادار کردن آن ها به عقب نشینی را انجام دادند. علاوه بر این در این عملیات فرماندهان وزارت دفاع و ریاست هیات ستاد ارتش هم حضور داشتند.

به گفته سریع در مرحله دوم عملیات شمار زیادی از نیروهای دشمن سعودی یعنی بیش از 200 تن کشته و اسیر شدند.

همزمان با ارائه این توضیحات تصاویر و ویدئوهایی از فرار نیروهای دشمن که به گفته سخنگوی ارتش با اجازه نیروهای یمنی صورت گرفت، و همچنین بعضی نیروهای سعودی که در مرحله دوم به اسارت ارتش یمن درآمدند منتشر شد.

وی همچنین گفت که در مرحله دوم عملیات گسترده نصرمن الله سه پادگان دشمن شامل مهمات و تجهیزات نظامی به تصرف نیروهای یمنی درآمد. در این عملیات همچنین 350 خودرو نظامی دشمن نابود و 150 کیلومتر مربع از اراضی آزاد شد و دشمن تنها ظرف 10 روز مناطقی را که ظرف 3 سال جنگ به دست آورده بود از دست داد و هرگز حتی فکرش را نمی کرد نیروهای ما به این مناطق برسند.

یحیی سریع گفت: ما در مواضع زیادی پیشرفت داشتیم و شمار زیادی از پایگاه ها در نجران را به تصرف درآوردیم. کوشش های دشمن برای نجات نیروهایش تنها به شکست منجر شد.

وی گفت: کسانی که درباره منابع سلاح های ما سوال دارند بدانند که این سلاح ها از غنایم به دست آمده از دشمن تامین می گردد. دشمن خودروها و تجهیزات نظامی اش را و حتی نیروهای خود را برای کاهش خسارات این حمله و پوشاندن این واقعیت هدف گرفت و در جریان مرحله دوم عملیات بیش از 600 حمله هوایی صورت داد.

روز یکشنبه یحیی سریع در کنفرانس مطبوعاتی جزئیات مرحله اول این عملیات رو تشریح کرد. عملیات نصر من الله که بزرگترین عملیات ارتش یمن علیه عربستان است از چند ماه گذشته شروع شده که اوج این عملیات طی روزهای اخیر بوده است. در جریان این عملیات سه تیپ ارتش عربستان محاصره و هزاران تن کشته و زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 13 آبان 1398 شناسه مطلب: 507

به "جزئیات مرحله دوم عملیات بزرگ نصر من الله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات مرحله دوم عملیات بزرگ نصر من الله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید