جزئیات استفاده بازنشستگان کشوری و فرزندانشان از دوره های فنی و حرفه ای

به گزارش مجله آراد، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از تعیین شدن جزئیات و شکل عمل به تفاهم نامه این صندوق با سازمان فنی و حرفه ای کشور برای تامین احتیاج های آموزشی بازنشستگان، همسر و فرزندان آنها، اطلاع داد.

جزئیات استفاده بازنشستگان کشوری و فرزندانشان از دوره های فنی و حرفه ای

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمود مرتضایی فرد اظهار کرد: به دنبال امضای تفاهم نامه همکاری بین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان فنی و حرفه ای کشور در راستای اجرای آموزش های مهارتی برای بازنشستگان، همسر و فرزندان این صندوق در اردیبهشت ماه سال جاری، کارگروهی برای مشخص جزئیات، تدوین دستورالعمل های لازم و شیوه های عملیاتی شدن این تفاهم نامه تشکیل شد.

وی اضافه کرد: برهمین اساس، بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق از هم اکنون می توانند به درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir مراجعه و از جزئیات این طرح به عنوان بسته سیزدهم طرح کمک آگاه شوند.

مرتضایی فرد با اشاره به کلیات این طرح گفت: این طرح در مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای (در صورت داشتن ظرفیت) به صورت رایگان و در آکادمی های آزاد (دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای) با ارائه 5 تا 30 درصد تخفیف اجرا می گردد.

وی یادآور شد: این امکان برای خانه های امید نیز وجود دارد که در صورت وجود متقاضی و تجهیزات متناسب با دوره مورد نظر، چنین دوره های آموزشی با تخفیف مناسب در آن ها برگزار گردد.

مرتضایی فرد همچنین با اشاره به فرآیند ثبت نام و استفاده از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای گفت: ابتدا متقاضیان می توانند به مدیریت استانی صندوق بازنشستگی کشوری برای اخذ معرفی نامه مربوطه جهت ثبت نام دوره مورد نظر خود در مراکز فنی حرفه ای یا آکادمی های آزاد مراجعه یا از سیستم استعلام الکترونیکی تحت وب استفاده نمایند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، او ادامه داد: پس از دریافت معرفی نامه، فرد متقاضی باید به مراکز دولتی یا آکادمی های آزاد فنی و حرفه ای مراجعه و نسبت به تکمیل فرم های مربوط به ثبت نام و پرداخت هزینه های مصوب پس از کسر درصد تخفیف برای آکادمی های خصوصی اقدام نموده یا از روش الکترونیکی استفاده کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1823

به "جزئیات استفاده بازنشستگان کشوری و فرزندانشان از دوره های فنی و حرفه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات استفاده بازنشستگان کشوری و فرزندانشان از دوره های فنی و حرفه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید