جانسون از نخست وزیری انگلیس استعفا نمی کند

به گزارش مجله آراد، سخنگوی دولت انگلیس گفت که در صورت مخالفت مجلس این کشور با برنامه های دولت، نخست وزیر از سمت خود کناره گیری نخواهد کرد.

جانسون از نخست وزیری انگلیس استعفا نمی کند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی نخست وزیر انگلیس دوشنبه شب به وقت تهران گفت که در صورت کارشکنی های مجلس، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از سمت خود استعفا نخواهد داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز سخنگوی نخست وزیر انگلیس در شرح در این زمینه گفت، اگر مجلس برنامه دولت که در واکنش به سخنرانی امروز الیزابت دوم ملکه انگلیس مهیا شده بود را رد کند، بوریس جانسون از سمتش استعفا نخواهد داد.

ملکه الیزابت دوم، دوشنبه با حضور در جلسه مجلس انگلیس، در جمع نمایندگان مجلس عوام و اعیان گفت: اولویت دولت من همیشه اطمینان از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر است.

ملکه انگلیس که در مراسم بازگشایی مجلس شرکت نموده بود در ادامه گفت که دولتش میخواهد مشارکت جدیدی را با اتحادیه اروپا بر اساس تجارت آزاد و همکاری محبت آمیز برقرار کند. وی گفت: وزرای دولت او کوشش خواهند کرد نظام های جدیدی را در مورد شیلات، کشاورزی و تجارت اعمال نمایند.

این در حالی است که اعضای حزب محافظه کار جانسون که قرار است هفته آینده در مجلس در رای گیری شرکت نمایند، اکثریت مجلس را در دست ندارند.

در روز های گذشته شخصیت های ارشد احزاب کارگر و حزب ملی اسکاتلند، ضمن استقبال از غیرقانونی خواندن تعلیق مجلس انگلیس از سوی دیوان عالی، استعفای نخست وزیر را خواهان شدند. ملکه انگلیس ششم شهریور ماه درخواست جانسون برای تعلیق پنج هفته ای مجلس این کشور تا 14 اکتبر (22 مهر) را تأیید کرد. این اقدام، راه را برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق دو طرف درباره برگزیت باز می گذاشت.

مهلت انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا با و یا بدون توافق 31 اکتبر (9 آبان 1398) است و جانسون تأکید نموده تا این زمان، کشورش را از اتحادیه اروپا خارج خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 468

به "جانسون از نخست وزیری انگلیس استعفا نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون از نخست وزیری انگلیس استعفا نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید