کوشش عربستان برای اعدام زندانیانی که تحت شکنجه اعتراف نموده اند

به گزارش مجله آراد به نقل از القدس العربی، نهادهای حقوق بشری بین المللی اعلام کردند که نسبت به اعدام فعالان در بحرین و عربستان سعودی نگران هستند.

کوشش عربستان برای اعدام زندانیانی که تحت شکنجه اعتراف نموده اند

در گزارش این نهادهای حقوق بشری بین المللی آمده است که از سال 2015 تا به امروز فرایند اعدام فعالان در عربستان بسیار شدت گرفته است.

بر اساس این گزارش، این در حالیست که عربستان سعودی، فعالان این کشور را به ایجاد تنش و آشوب متهم نموده و آنها را تحت شکنجه قرار داده و دادگاه های ظالمانه برای آنها برگزار نموده است.

جامعه بین الملل پیش از این به اوضاع فعالان سیاسی در عربستان که منتظر اعدام هستند توجه نموده و بر دولت عربستان برای عدم حرکت در این جهت فشار آورده است.

به عنوان مثال علی النمر 17 ساله توسط سعودی ها در جریان یک اعتراض مسالمت آمیز بازداشت و توسط آنها شکنجه شد. وی مجبور شد اعترافات دروغین را امضا کند و پفراینده اش به دادگاه جنایی مربوط به مسائل تروریستی ارسال شد.

دادگاه عربستان سعودی نیز بر اساس این اتهامات دروغین، وی را به اعدام محکوم کرد. او حتی اجازه استفاده از وکلایش را نیز در جلسات دادگاه نداشت.

دکتر عباس العباد نیز توسط نیروهای امنیتی عربستان در سال 2013 و در چارچوب سلسله حملات اعمال شده علیه شیعیان در عربستان و بر اساس اتهامات دروغین مبنی بر جاسوسی برای ایران بازداشت شد.

او نیز شکنجه شده و مجبور به امضای اعترافات دروغین شد. العباد نیز منتظر اجرای حکم اعدام است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1270

به "کوشش عربستان برای اعدام زندانیانی که تحت شکنجه اعتراف نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش عربستان برای اعدام زندانیانی که تحت شکنجه اعتراف نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید