کوشش دولت برای تشکیل تیم نشست بین الافغانی در چین

به گزارش مجله آراد، در حالی که طالبان بر حضور شخصی افراد در گفت وگوهای بین الافغانی تاکید دارد و شرکت مقامات افغان از صندلی دولتی آنها را نمی پذیرد دولت برای ایجاد تشکیل تیمی برای دیدار با طالبان کوشش می نماید.

کوشش دولت برای تشکیل تیم نشست بین الافغانی در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله آراد، ناجیه انوری سخنگوی وزارت دولت افغانستان در امور صلح اظهار داشت که دولت برای ایجاد تیمی مناسب برای حضور در نشست بین الافغانی کوشش می نماید.

این در حالی است که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان روز آدینه به رسانه ها درباره تصمیم دولت برای شرکت در این نشست گفته بود.

نشست بین الافغانی به میزبانی چین قرار بود 28 و 29 اکتبر (ششم و هفتم آبان) در پکن برگزار گردد اما زمان برگزاری آن به تعویق افتاد.

بعضی کارشناسان بر این باورند که رایزنی های دولت با مقامات چینی سبب تاخیر در زمان برگزاری نشست شده است زیرا دولت قادر نبود در این مدت تیمی را برای حضور در این نشست آماده کند.

انوری اضافه کرد: ما از هر کوششی که با در نظر دریافت موضوع و مالکیت دولت و مردم افغانستان صورت می گیرد و روند صلح را تسهیل کند استقبال می کنیم.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر چند روز پیش خبر داده بود که این گروه نیز هیئتی را در رأس ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی طالبان برای حضور در نشست پکن به چین اعزام می نماید.

به گزارش طلوع نیوز، دولت افغانستان در حالی برای تشکیل تیم نشست بین الافغانی کوشش می نماید که میررحمان رحمانی رئیس مجلس این کشور تصریح می نماید که دوره کاری حکومت وحدت ملی به سرانجام رسیده بنابراین دولت کنونی نمی تواند درباره این روند تصمیم بگیرد.

طالبان همیشه تاکید نموده که درصورتی با حضور نمایندگان دولت در نشست های بین الافغانی موافقت می نماید که این افراد از موضع شخصی در این نشست ها حاضر شوند و از دولت نمایندگی نکنند.

لازم به ذکر است که دولت افغانستان در بیش از یک سال اخیر در مشخص تیم مذاکره کننده واحدی که هم مورد پذیرش احزاب سیاسی بوده و هم بتواند نمایندگی مردم افغانستان را داشته باشد ناکام بوده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 495

به "کوشش دولت برای تشکیل تیم نشست بین الافغانی در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش دولت برای تشکیل تیم نشست بین الافغانی در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید