ترکیه، 11 فرانسوی داعشی را راهی کشورشان کرد

به گزارش مجله آراد، مقامات ترکیه اعلام کردند که در ادامه انتقال تروریست های خارجی به کشورهایشان، یازده فرانسوی عضو داعش را راهی کشورشان نموده است.

ترکیه، 11 فرانسوی داعشی را راهی کشورشان کرد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت کشور ترکیه امروز دوشنبه از اعزام یازده عضو داعش با تابعیت فرانسوی به کشورشان اطلاع داد و در بیانیه ای گفت که این اقدام همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه وزارت کشور ترکیه آمده است که فرایند انتقال جنگجویان تروریستی خارجی به کشورهایشان، هنوز ادامه دارد و در این چارچوب، یازده تروریست خارجی که ملیت فرانسوی دارند، به فرانسه انتقال داده شدند.

اسماعیل چاتاکلی سخنگوی وزارت کشور ترکیه پیشتر و در تاریخ یازدهم نوامبر (حدود یک ماه پیش) از شروع انتقال تروریست های خارجی به کشورهایشان اطلاع داده بود. سخنگوی وزارت کشور ترکیه ماه گذشته گفته بود که ترکیه میخواهد تروریست های بازداشت شده خارجی را به کشورهایشان پس بدهد. آنکارا همچنین اعلام نموده بود که میخواهد یازده تروریست فرانسوی را راهی پاریس کند.

یکشنبه هفته پیش نیز وزارت کشور ترکیه اعلام نموده بود که بیش از بیست تروریست خارجی گروه داعش از هفت ملیّت مختلف طی سه هفته گذشته به کشورهایشان اعزام شدند.

تروریست هایی که ترکیه در هفته های گذشته به کشورهایشان منتقل نموده بود، شامل سیزده آلمانی، دو بلژیکی، دو هلندی، یک دانمارکی، یک بریتانیایی، یک آمریکایی و یک ایرلندی بود که از 11 نوامبر تا 1 دسامبر (20 آبان تا 10 آذر) از ترکیه اخراج شدند.

به دنبال حمله ارتش ترکیه به شمال سوریه که به بهانه مقابله با شبه نظامیان کرد و بازگرداندن پناهجویان سوری به خاک کشورشان انجام شد، دولت رجب طیب اردوغان کشور های غربی به ویژه اروپایی ها را تهدید نموده بود که در صورت عدم حمایت از این تصمیم، هزاران عنصر داعشی را حتی اگر تابعیت آن ها لغو شده باشد، به کشورهایشان باز خواهد گرداند.

وزارت امور خارجه ترکیه پیشتر اعلام نموده بود که از 9 نوامبر (18 آبان)، آنکارا استرداد تروریست های اسیرشده داعش نزد نیرو های ترکیه را به کشورهایشان شروع خواهد نمود.

کشور های اروپایی اغلب با لغو تابعیت شهفرایندان خود که به گروه های تروریستی در عراق و سوریه پیوسته اند کوشش می نمایند از بازگشت دوباره آن ها به خاک خود جلوگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 678

به "ترکیه، 11 فرانسوی داعشی را راهی کشورشان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه، 11 فرانسوی داعشی را راهی کشورشان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید