تجمع جمعی از پرسنل منطقه انرژی پارس در اعتراض به شرایط شغلی و حقوق

به گزارش مجله آراد، خبرنگاران/بوشهر صبح امروز 13 بهمن ماه 1399، تعدادی از کارکنان مدت موقت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مستقر در عسلویه در اعتراض به پایین بودن حقوق و بی توجهی وزارت نفت به اجرای بخشنامه ها تجمع کردند.

تجمع جمعی از پرسنل منطقه انرژی پارس در اعتراض به شرایط شغلی و حقوق

به گزارش خبرنگاران، افراد حاضر در این تجمع عنوان می کنند به پایین بودن حقوق و تبعیض های موجود در منطقه اعتراض دارند. آنان می گویند پایین بودن حقوق و تبعیض جاری در سازمان و همچنین شرایط شغلی مبهم و نامشخص ما را بی انگیزه کرده و بی توجهی وزارت نفت به اجرای بخشنامه های مرتبط با شرایط شغلی و شرایط کار و همچنین پرداخت ها پرسنل را خسته کرده است.

به گفته این افراد سال هاست که وعده اجرای طرح یکسان سازی حقوق، طرح طبقه بندی مشاغل با رعایت ضوابط اداره کار و امور اجتماعی و همچنین رعایت عدالت و اجرای بخشنامه های مربوط به قوانین کار مطرح می شود ولی تا به امروز به این مهم توجهی نشده است.

یکی از این حاضران در این تجمع اعتراضی به خبرنگاران گفت: تبدیل شرایط و بازنگری در قرارداد، همسان سازی حقوق، پرداخت آیتم های حقوقی مربوط به بدی آب و هوا، سختی کار، محرومیت از تسهیلات، دوری از خانواده و کار کردن و اسکان در منطقه آلوده، طرح اسکان، فوق العاده پارس جنوبی و حق جذب از خواسته های کارگران است. آنها خواستار توجه بیشتر به شرایط معیشتی خود و برابری در پرداخت ها هستند.

این شخص که نخواست نامش فاش شود ادامه داد: کارکنان مدت موقت همچنین به نابرابری در پرداخت ها و عدم توجه به معیشت خانواده های خود معترض هستند. پیش از این هم کارگران چندین بار در مکاتبه و یا دیدار با مسئولان سازمان منطقه ویژه پارس و وزارت نفت خواسته های صنفی خود را مطرح کرده اند اما ترتیب اثر داده نشده است.

گفتنی است تبدیل شرایط پرسنل قرارداد موقت، پرداخت آیتم های رفاهی، و توجه به قوانین کار اهم خواسته های تجمع کنندگان و کارکنان عسلویه و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1629

به "تجمع جمعی از پرسنل منطقه انرژی پارس در اعتراض به شرایط شغلی و حقوق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع جمعی از پرسنل منطقه انرژی پارس در اعتراض به شرایط شغلی و حقوق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید