انتخابات کانادا؛ ترودو در مقابل شیر

به گزارش مجله آراد، خبرنگاران آنلاین:مردم کانادا دوشنبه 29 مهر پای صندوق های رای می روند تا معین نمایند که جاستین ترودو در رقابت با آندرو شیر، پس از دوره ای چهار ساله، بار دیگر قدرت را در مجلس این کشور در اختیار می گیرد یا خیر.

انتخابات کانادا؛ ترودو در مقابل شیر

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و رهبر حزب لیبرال یکی از آخرین بازماندگان از جمع رهبران لیبرال در میان دموکراسی های بزرگ دنیا است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، او اما طی کمپین خود با یک رسوایی و انتقاداتی درباره مدیریت یک پرونده فساد روبه رو بوده که یک شرکت عمرانی کانادایی بزرگ در آن دخیل بود.

طبق نظرسنجی های صورت گرفته، لیبرال ها و اپوزیسیون محافظه کار به رهبری اندرو شیر (Andrew Scheer) در رقابتی دوشادوش قرار دارند.

دارل بریکر، یکی از اعضای شرکت تحقیقاتی ایپسوس اظهار کرد: واقعیت این است که نتیجه این انتخابات مثل شیر یا خط انداختن است (هر دو رقیب به یک اندازه شانس پیروزی دارند).

تازه ترین نظرسنجی ها درباره این انتخابات که پنج حزب در آن شرکت دارند، نشان می دهد که ترودو احتمالا با اختلاف اندکی خواهد توانست با در اختیار داشتن اقلیت در مجلس 338 کرسی کانادا، همچنان نخست وزیر بماند. این اتفاق اما ترودو را در جایگاهی ضعیف قرار خواهد داد که نیازمند حمایت احزاب اپوزیسیون خواهد بود.

شیر نشان داده که رقیب مصممی برای ترودو است.

او در یکی از مناظره ها به ترودو تاخت و با اشاره به رسوایی او بر سر سیاه کردن صورتش در مراسمی گفت: او حتی نمی تواند به یاد بیاورد که چندبار صورتش را سیاه نموده زیرا واقعیت این است که او همواره نقابی به چهره دارد. آقای ترودو شما ساختگی و متقلب هستید و لیاقت حکومت بر این کشور را ندارید.

شیر 40 ساله همچنین متعهد شده که بودجه فدرال را متعادل و مالیات کربن سوخت های فسیلی را لغو کند.

رای گیری در استان نیوفاندلند در شرق کانادا و در ساحل اقیانوس اطلس در ساعت 8:30 صبح به وقت محلی شروع می گردد و در استان بریتیش کلمبیا در ساحل اقیانوس آرام در غرب این کشور در ساعت 7 عصر به وقت محلی خاتمه می یابد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 464

به "انتخابات کانادا؛ ترودو در مقابل شیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات کانادا؛ ترودو در مقابل شیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید