افزایش آمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 800 هزار نفر

به گزارش مجله آراد، آمارهای رسمی دولت ها در اقصی نقاط جهان نشان می دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا (بیماری کووید 19) اکنون از مرز 800هزار نفر عبور کرده است.

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 800 هزار نفر

به گزارش گروه بین الملل مجله آراد، آمارهای تجمیعی دولت ها در نقاط مختلف جهان حاکی از این است که امروز یکشنبه در ساعت 16:30 به وقت تهران شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان از مرز 800 هزار مورد گذشته است.

آمریکا با بیش از 160 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا، بیشترین شمار مبتلایان به کرونا در بین کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.

از طرفی بیش از نیمی نیمی از 800 هزار فردی که ابتلای آنها به ویروس کرونا به تأیید پزشکان رسیده است، ساکن کشورهای اروپایی هستند.

کشور چین که در رسانه های غربی همچنان به عنوان مبدأ شیوع ویروس کرونا معرفی می شود، اکنون از لحاظ شمار مبتلایان به این ویروس در رتبه چهارم جهان -پس از آمریکا، ایتالیا و اسپانیا- قرار گرفته است.

بر اساس آخرین آمارهایی که پایگاه اطلاعاتی worldometers منتشر کرده، شمار قربانیان ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان به بیش از 39 هزار نفر رسیده است و انتظار می رود با انتشار آمارهای جدید طی ساعات آینده، این عدد از مرز 40 هزار نفر نیز عبور کند.

تا به امروز بیش از 170 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در جهان سلامت خود را بازیافته اند و اقدامات درمانی برای بهبود 590 هزار نفر دیگر همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری کووید 19که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه گیر جهانی اعلام کرده است، تا به امروز در بیش از 200 کشور و قلمرو از قاره های مختلف جهان شیوع یافته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1021

به "افزایش آمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 800 هزار نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش آمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 800 هزار نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید