اعتراف وزارت دفاع هلند به کشتن غیرنظامیان عراقی

به گزارش مجله آراد، وزارت دفاع هلند به کشته شدن 70 تن از جمله تعدادی غیرنظامی در حمله جنگنده های هلندی به یک کارخانه بمب سازی داعش در شمال عراق در سال 2015 اعتراف کرد.

اعتراف وزارت دفاع هلند به کشتن غیرنظامیان عراقی

به گزارش مجله آراد به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت هلند پیش از این نیز آماری از تعداد کشته شدگان در حویجه در نزدیکی شهر کرکوک ارائه نموده بود.

وزیر دفاع هلند در نامه ای برای مجلس آورده است: بمباران مواضع داعش توسط جنگنده اف 16 هلندی که در عملیات ضدترور تحت امر آمریکا در شب دوم ژوئن شرکت داشت 70 قربانی برجای گذاشت که در میان آنها هم اعضای داعش و هم غیرنظامیان بودند.

در این نامه آمده است: تاکنون بطور روشن معلوم نبود که این حمله چه تعداد تلفات داشته است اما تعداد قربانیان بسیار بیشتر از آنچه در شب حمله ذکر شد بوده است آن هم به دلیل یک سری انفجارها از مهمات انبار شده در داخل ساختمان ها. پس از حمله، انفجارهای ثانویه و متعاقب نیز زخ داد که می تواند در نتیجه حمله اولیه به اهداف مشابه باشد. این انفجارها تخریب بخش وسیعی از دیگر ساختمان ها را نیز موجب شد.

در ادامه این نامه آمده است: در حمله هوایی دیگری در شهر موصل در 20 سپتامبر 2015 مقرهای داعش هدف گرفته شدند که بعدا معلوم شد یک خانه شخصی بوده است که این هدف گیری به دلیل اطلاعات اشتباه بود. 4 غیرنظامی در این حمله کشته شدند. حوادث حویجه و موصل توسط دادستان های هلندی آنالیز شده است.

به گفته وزارت دفاع هلند اف 16 های هلندی 2100 حمله در عراق در عملیات ضدداعش از اکتبر 2014 تا 2018 صورت دادند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 626

به "اعتراف وزارت دفاع هلند به کشتن غیرنظامیان عراقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف وزارت دفاع هلند به کشتن غیرنظامیان عراقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید