ادامه اعتراض مردم هند علیه قانون تبعیض مذهبی و افزایش قربانیان

به گزارش مجله آراد، به دنبال سرکوب اعتراضات مردم هند توسط نظامیان این کشور تعداد کشته شدگان در اعتراض به قانون تبعیض مذهبی به 40 نفر رسید.

ادامه اعتراض مردم هند علیه قانون تبعیض مذهبی و افزایش قربانیان

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ملت تایمز، تعداد قربانیان سرکوب مردم توسط نظامیان هندی در ایالت اوترپرادش به 19 نفر رسیده است.

مسئولین این ایالت از دستگیر شدن هزار و 100 نفر دیگر از معترضین خبر داده تصریح کردند پیش از این نیز 5 هزار و 500 نفر از معترضین را به بازداشتگاه منتقل نموده اند.

آمار ارائه شده از قربانیان این حادثه توسط مسئولین رسمی ایالت اوترپرادش اعلام شده است و آمارهای غیررسمی تعداد قربانیان را بسیار بیشتر از این تعداد می دانند.

بین افراد بازداشت شده علاوه بر مردم عادی سیاستمداران احزاب اپوزیسیون نیز حضور دارند و طبق اعلام رسانه های نزدیک به دولت علیه تمام این افراد پرونده دامن زدن به آشوب و حوادث تروریستی ثبت خواهد شد.

کوچکترین مجروح این اعتراضات تنها 3 سال سن دارد و گلوله نظامیان هندی به گلوی وی اصابت نموده است.

این درحالی است که اعتراض علیه قانون تبعیض مذهبی که طبق آن مهاجرین خارجی به شرط مسلمان نبودن می توانند تابعیت هندی دریافت نمایند در دیگر شهرهای هند نیز جریان دارد.

تظاهرات در شهرهای بزرگی مانند دهلی نو و بمبئی ادامه دارد و گروه های مختلف به خصوص مسلمانان خواهان لغو فوری این قانون از سوی دولت هستند.

از سوی دیگر دولت هند به منظور کنترل اعتراضات قانون منع آمدوشد را در مساجد شهرهای مختلف به خصوص جعفرآباد وضع نموده است با این حال معترضین ضمن برگزاری تجمعات اعتراض آمیز خواهان لغو قانون بازنگری در تابعیت هستند.

اعتراضات در هند پس از آن شروع شد که دولت به نام بازنگری در تابعیت افراد مشکوک التابعیت کارت شناسایی ملی حدود 2 میلیون نفر را که بیشتر آنها مسلمان هستند باطل کرد.

در ادامه دولت هند قانونی تصویب کرد که به مهاجرین خارجی به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی داده می گردد به این ترتیب راه خروج را برای مسلمانان باز کرد و راه ورود را بر آنان بست.

تصویب این قوانین حتی توسط هندوها نیز محکوم شد و بسیاری معتقدند که دولت مودی قصد بازگرداندن نظام طبقاتی به هند را دارد.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 697

به "ادامه اعتراض مردم هند علیه قانون تبعیض مذهبی و افزایش قربانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراض مردم هند علیه قانون تبعیض مذهبی و افزایش قربانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید