ابزارهای ردیابی آنلاین اپل جنجال آفرید

به گزارش مجله آراد، گروهی از مدافعان حریم خصوصی از ابزارهای ردیابی آنلاین شرکت اپل که اجازه می دهد اطلاعات کاربران آیفون بدون موافقت آنها ذخیره گردد، به مقامات حفاظت دیتای آلمان و اسپانیا شکایت کردند.

ابزارهای ردیابی آنلاین اپل جنجال آفرید

این نخستین اقدام عمده علیه شرکت اپل در زمینه مقررات حریم خصوصی اتحادیه اروپاست.

اپل اعلام نموده که سطح بالایی از حفاظت حریم خصوصی را برای کاربرانش فراهم می نماید. این شرکت اعلام نموده بود با عرضه سیستم عامل iOS 14 در پاییز، مقرراتش در این خصوص را تحکیم خواهد نمود اما در سپتامبر خاطرنشان کرد این برنامه را تا اوایل سال آینده به تاخیر می اندازد.

شکایت گروه حقوق دیجیتالی Noyb علیه استفاده اپل از یک کد ردیابی مطرح شده است. این کد ردیابی به صورت اتوماتیک در هر گوشی آیفونی هنگامی که ایجاد می گردد، کد شناسایی برای تبلیغات نمایندگان فراوری می نماید. این کد در دستگاه ذخیره می گردد و به اپل و شرکتهای دیگر اجازه می دهد رفتارها و سلیقه های مصرفی آنلاین کاربران را دنبال نمایند. چنین اطلاعاتی ارسال تبلیغات هدفمند برای کاربران را امکان پذیر می نماید.

مقررات جدیدی که اپل برنامه ریزی نموده است، این شرایط را تغییر نمی دهد و تنها دسترسی شرکتهای دیگر را محدود می نماید و خود اپل همچنان به این اطلاعات دسترسی خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، طبق آمار شرکت کانترپوینت ریسرچ، از هر چهار گوشی که در اروپا فروخته می گردد، یک گوشی اپل است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1443

به "ابزارهای ردیابی آنلاین اپل جنجال آفرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزارهای ردیابی آنلاین اپل جنجال آفرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید